05.07.2020, Imieniny: Marii, Antoniego, Karoliny PKP  |  PKS  |  RSS  |  ATOM  |  Kontakt
 
 
 
   

G|??wna NEWS Redakcja
Cyrk Warszawa w Pszczynie
Obchody rocznicy stanu wojennego
VIII Jarmark Świąteczny otwarty
Rusza zielona fala na DK1

W środę 14 grudnia odbędzie się odbiór wykonanych prac związanych z przygotowaniem i wprowadzeniem synchronizacji sygnalizacji świetlnych, czyli tzw. "zielonej fali” na pszczyńskim odcinku DK nr 1.


Spotkanie w sprawie stajni

W środę 7 grudnia w Urzędzie Miejskim w Pszczynie odbyło się spotkanie z udziałem marszałka województwa śląskiego Adama Matusiewicza w celu omówienia spraw związanych ze zbliżającym się zakończeniem prac nad rewitalizacją zabytkowych budynków dawnych stajni książęcych.


Potrącona przy schodzeniu z zebry

Pszczyńscy stróże prawa ustalają dokładne okoliczności dzisiejszego zdarzenia drogowego, w wyniku którego 50-letnia mieszkanka Czarkowa trafiła do szpitala. Kobieta przechodząc przez przejście dla pieszych na ul. Dworcowej w Pszczynie została potrącona prze Citroena Yumpy. Zarówno kierowca jak i piesza byli trzeźwi w chwili zdarzenia.


Z wizytą u przedszkolaków z Jankowic

Jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. W jakich miejscach nie wolno się bawić, oraz jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych. To tylko niektóre wiadomości, jakie policjanci z Pszczyny przekazali milusińskim z Jankowic.


Otwarcie siedziby Nadleśnictwa Kobiór

Siedziba Nadleśnictwa Kobiór została przeniesiona do Piasku. Niebawem leśnicy przeprowadzą się do nowego budynku. Zanim jednak rozpoczną pracę, nową siedzibę zaprezentowano przybyłym gościom.


Podziękowania dla wolontariuszy

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w niedzielę 4 grudnia w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się koncert dedykowany wolontariuszom gminy Pszczyna.


Św. Mikołaj w Pszczynie

We wtorek 6 grudnia o godz. 16.00 na pszczyńskim rynku budzimy św. Mikołaja. Godzinę później również na rynku rozpocznie się spotkanie pszczyńskich imienników św. Mikołaja.


Mecze Euro 2012 na pszczyńskim rynku?

Pszczyńscy kibice będą mogli mecze EURO 2012 oglądać na pszczyńskim rynku. Burmistrz Pszczyny zdecydował o rozpisaniu przetargu na wynajem części rynku. Dzierżawca w okresie turnieju EURO 2012 zagwarantuje pokaz meczów na telebimie o min. powierzchni 6 m2.


Kradzieże kawy i ropy: są juz pierwsze zarzuty

Pszczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którym zarzuca się kradzieże paliwa, artykułów spożywczych i znieważenie funkcjonariuszy. Śledczy zapowiadają, że to nie koniec ich prawnych problemów, bowiem sprawa ma charakter rozwojowy.


Statuetka Żubra Starosty Pszczyńskiego dla Con Fuoco

W sobotę 26 listopada br. podczas uroczystych obchodów 20-lecia Pszczyńskiego Zespołu Kameralnego „Con Fuoco” w uznaniu za długoletnią działalność oraz krzewienie kultury regionu i promocję Ziemi Pszczyńskiej w kraju i zagranicą starosta pszczyński  wyróżnił Zespół Statuetką Żubra Starosty Pszczyńskiego.

w g?r??   
reklama
 
RSS  /  ATOM
Przydatne informacje
wyszukiwarka
Twoja wyszukiwarka
 
NEWS tygodnia
 
najpopularniejsze w miesi??-cu
 
Archiwum NEWS 365 dni
 

 STRONA G|??WNA    NEWS    ZASADY    REKLAMA    LINKI    REDAKCJA
Copyright © 2009 - 2020 dziennik "Pszczyniak". Technologie: HTML, JavaScript, PHP, SQL. Kodowanie utf-8.
stat4u
 
on3.pl